Strona I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego i Społecznego Gimnazjum nr 2 im. Z. HERBERTA w Częstochowie
E-DZIENNIK
E-DZIENNIK
KONTAKT
KONTAKT I LOKALIZACJA
Nawigacja
GALERIA

O SZKOŁACH

PRZYBORNIK

GIMNAZJUM

LICEUM

Losowa Fotka


Studniówka 2011
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 134
Nieaktywowany Użytkownik: 49
Najnowszy Użytkownik: ~Lilith
Jesteśmy na Facebooku :)
Jeśli chcesz być na bieżąco musisz nas polubić na facebooku ! Zapraszamy do lajkowania !
Danuta Zatyka dnia kwiecień 09 2014 10:50:20 · Drukuj
Z rewizytą u Francuzów
Uczniowie klasy II i III gimnazjum uczestniczyli w rewizycie w Liceum Francuskim w Warszawie. Zaczęliśmy od warsztatów biologicznych w języku angielskim - od chromatografii przez reakcje immunologiczne - "uczta" dla młodych naukowców. Odwiedziliśmy m.in. Narodową Galerię Sztuki "Zachęta", gdzie każdy mógł poczuć atmosferę PRL - u i wykonać przypinkę wykorzystując teksty i obrazy z autentycznych gazet z lat 70 - tych. Zdjęcia w galerii.
Malgorzata Marciniak dnia kwiecień 12 2014 23:33:44 · 0 Komentarzy · 1 Czytań · Drukuj
tacy jesteśmy :)
Danuta Zatyka dnia kwiecień 09 2014 10:52:44 · Drukuj
Czytamy Herberta !
W piątek , w samo południe ruszyliśmy w miasto , aby namawiać mieszkańców Częstochowy do czytania Herberta . Mamy nadzieję , że nasza podróż po mieście przyniesie wymierne efekty. Na facebooku obszerniejsza relacja z tej akcji
Anna Janosik dnia marzec 30 2014 09:10:08 · 0 Komentarzy · 4 Czytań · Drukuj
International MasterClasses
CERN (Europejska Organizacja Badań Jądrowych) od prawie 60 lat prowadzi badania szukając i badając najmniejsze cząstki budujące wszechświat. Co roku organizuje warsztaty dla uczniów liceum z całego świata, aby przekazać informacje na temat najnowszych odkryć. Daje im również niezwykłe zadanie: sprawdzenie wyników uzyskanych w programie ATLAS. Takie właśnie zadanie otrzymała nasza grupa i wykonała je zaskakująco dobrze, odnajdując nie tylko często występujące cząstki, ale także niedawno odkryte cząstki Higgsa! Więcej o międzynarodowym programie znajdziecie:
tutaj .
Anna Janosik dnia marzec 30 2014 09:04:35 · 0 Komentarzy · 6 Czytań · Drukuj
SZACH MAT - sukces w turnieju szachowym
gimnazjumSzymon Kuźnik z klasy I gimnazjum i Tymoteusz Słobodzian z klasy III gimnazjum zajęli zespołowo V miejsce w TURNIEJU SZACHOWYM GIMNAZJADY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ POWIATU GRODZKIEGO.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych zwycięstw.
Danuta Zatyka dnia marzec 10 2014 10:31:57 · Drukuj
GRATULACJE - MATEMATYKA KRÓLOWĄ NAUK :)
gimnazjumFRYDERYK SKRYPAK - uczeń klasy III gimnazjum został LAUREATEM tegorocznego Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki. Gratuluję Fryderykowi i jego opiekunce - PANI KATARZYNIE BORÓWCE. Cotygodniowe spotkania z matematyką, prowadzone przez panią Katarzynę Borówkę rozwinęły zainteresowania i sprawności matematyczne nie tylko u Fryderyka. Serdecznie gratulujemy sukcesów i czekamy na następne :)
Danuta Zatyka dnia marzec 10 2014 10:19:25 · Drukuj
Byliśmy w stolicy !
Oto krótka relacja z wyjazdu do Warszawy (7 marca 2014) . Po niespiesznym spacerze Krakowskim Przedmieściem (z przystankami w ważnych miejscach) zwiedziliśmy Zamek Królewski, sprawdziliśmy, co słychać na Uniwersytecie Warszawskim i gdzie mieszkał Stanisław Wokulski, a potem zobaczyliśmy musical "Romeo i Julia" w Teatrze Buffo. Wrażenia? Warszawa jednak da się lubić!
Anna Janosik dnia marzec 09 2014 20:13:21 · Drukuj
Dzień Kobiet w naszej szkole !
Wszystkim przedstawicielkom płci pięknej składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia,
pomyślności i samych pięknych dni w życiu. Życzymy by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze
i byście zawsze czuły się doceniane.
Chłopaki z Herberta
Anna Janosik dnia marzec 09 2014 20:09:55 · 0 Komentarzy · 34 Czytań · Drukuj
Tłusty piatek!
To zupełnie nowa świecka tradycja - tłusty piątek w naszej szkole! Klasa I gimnazjum przygotowała lekcję na temat francuskiej kuchni .Była tarta Tatin , sery , bułeczki, croissanty, bagietka i banany w cieście francuskim .Rezultat przeszedł najśmielsze moje oczekiwania. Myślę, że cała szkoła się ze mną zgadza :)
Anna Janosik dnia marzec 01 2014 07:17:31 · 0 Komentarzy · 23 Czytań · Drukuj
WSPÓŁPRACA z Wydziałem Inżynierii Środowiska i Biotechnologii Politechniki Częstochowskiej
NewsySzanowni Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie!


Dzień 20 lutego 2014r zapisał się w historii naszych szkół bardzo doniośle.
Dzisiaj, w obecności Pana Andrzeja Faracika –Sekretarza Generalnego STO w Warszawie i Prezesa Zarządu SKT Nr 56 STO w Częstochowie oraz całej społeczności szkolnej, uroczyście podpisana została umowa między Wydziałem Inżynierii Środowiska i Biotechnologii najstarszej uczelni regionu częstochowskiego – Politechniki Częstochowskiej – reprezentowanym przez Pana dr hab. inż. Macieja Mrowca – dziekana Wydziału Inżynierii Środowiska i Biotechnologii Politechniki Częstochowskiej oraz Panią dr inż. Renatę Katarzynę Włodarczyk – adiunkta tego wydziału, a naszymi szkołami.

Umowa ta dotyczy współpracy edukacyjnej. Jestem zaszczycona, że kandydatura naszej szkoły została zaakceptowana przez władze wydziału.

Tym bardziej, że odświeżamy nasze, jakże ścisłe związki z tą szacowną uczelnią. Już w zeszłym roku szkolnym niektórzy z naszych uczniów byli studentami Częstochowskiego Uniwersytetu Młodzieżowego. Spotkania na Politechnice Częstochowskiej pozwoliły im na rozszerzenie wiedzy i umiejętności, także przybliżyły świat studiów.

A wcześniej…

Wiele lat temu, w 1990r przyjaciele: Stanisław Cichoń i Grzegorz Lejman, Marlena i Andrzej Słaboszowie oraz panowie Zbigniew Kołakowski i Piotr Tromczyński - pracownicy właśnie Politechniki Częstochowskiej i Akademii im. Jana Długosza spotkali się i świadomi ułomności ówczesnych szkół państwowych - założyli najpierw Samodzielne Koło Terenowe Nr 56 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Częstochowie a potem I Społeczne Liceum Ogólnokształcące. Zatem związki z Politechniką Częstochowską mamy już historyczne a wznowienie ich jest dla naszej społeczności bardzo ważne.

Dzisiejszy świat wymaga od nas świadomego korzystania z technologii mających swoje podstawy w naukach ścisłych i przyrodniczych .

Świadomość - to znajomość wartości, możliwości i poczucie właściwości działania, zatem aby być świadomym osiągnięć technologicznych w zakresie inżynierii środowiska - trzeba najpierw zrozumieć ich powstawanie i działanie.

Dlatego dzisiejszy dzień jest początkiem nowych możliwości zrozumienia, poznania wartości nauki i osiągnięcia tejże świadomości.

Cieszę się, że uczniowie naszych szkół będą mogli skorzystać z wiedzy, doświadczenia i możliwości edukacyjnych ludzi nauki związanych z naszą uczelnią techniczną.

Naszym zadaniem i obowiązkiem jest tworzenie społeczeństwa obywatelskiego, które prężnie realizuje lokalne zamierzenia; zamierzenia ekonomiczne i społeczne ale też naukowe i edukacyjne.

Środowisko naukowe Wydziału Inżynierii Środowiska i Biotechnologii Politechniki Częstochowskiej znajdując swój czas dla uczniów niektórych szkół częstochowskich spełnia to zadanie i za to jestem Władzom Uczelni bardzo wdzięczna.

Mam nadzieję, że nasza współpraca potwierdzona umową, da wszystkim uczniom i nam pracownikom szkoły nowe poznanie, nowe wartości i kiedyś po latach wspomnienie nietuzinkowych i bardzo ciekawych spotkań ze światem nauk technicznych.


Danuta Zatyka - dyrektor szkół.
Danuta Zatyka dnia luty 20 2014 13:01:10 · Drukuj
Strona 1 z 34 1 2 3 4 > >>
REKRUTACJA 2014/15
LICEUM

GIMNAZJUM

STYPENDIA

SZKOLNA TELEWIZJA

PRZEKAŻ 1% PODATKU

PRACOWNIE
2006/2011

INTERNETOWA

JĘZYKOWA


ODKRYWCY, czyli ...
ANGIELSKI z PASJĄSTRONA PROJEKTU
OGŁOSZENIA
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?